large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Jędrysiak

31. Bieg Abstynenta pamięci Marka Grzyba w Parzymiechach

1W sobotę 12 sierpnia 2023 r. w Parzymiechach zorganizowano 31. Bieg Abstynenta. Impreza po raz drugi poświęcona była pamięci dyrektora Marka Grzyba.

Bieg Abstynenta jest, obok Biegu Jesiennego, drugą z najdłużej organizowanych imprez sportowych organizowanych na terenie gminy Lipie. W sobotę 12 sierpnia na starcie kilku konkurencji stanęło kilkuset zawodników w różnym wieku, w tym również liczne grono mieszkańców gminy Lipie. W przedpołudniowej części imprezy rozgrywano biegi na dystansach przeznaczonych dla dzieci. Następnie odbył się bieg na tradycyjnym lokalnym dystansie „mili parzymieskiej”, którego trasa biegnie alejkami parku w Parzymiechach. Głównymi konkurencjami zawodów były: bieg na dystansie 10 km oraz marsz nordic walking na dystansie 5 km. Start obu z nich miał miejsce tuż po godzinie 12.

W gronie zdobywców najwyższych miejsc w konkurencjach 31. Biegu Abstynenta znaleźli się także mieszkańcy gminy Lipie. Wśród kobiet dystans „mili parzymieskiej” najszybciej pokonała Maja Hyra z Lindowa, reprezentująca Zryw Parzymiechy. W klasyfikacji drużynowej biegu głównego trzecie miejsce wywalczył Zryw Parzymiechy w składzie: Agnieszka Wikiera-Koza, Marcin Krajewski, Marcin Owczarek i Florian Wolny. Na dystansach dziecięcych i młodzieżowych na 300 m zwyciężyła wspomniana już Maja Hyra, a wśród chłopców – Patryk Kaczmarek ze Zbrojewska, reprezentujący Zryw Parzymiechy. Na dystansie 200 m wśród dziewczynek trzecią lokatę uzyskała Lena Siejka z Parzymiech. Gratulujemy wyników i dziękujemy za udział.