w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Jędrysiak   

W najbliższą sobotę w Parzymiechach odbędzie się 31. Bieg Abstynenta Pamięci Marka Grzyba

W najbliższą sobotę w Parzymiechach odbędzie się 31Bieg Abstynenta to impreza sportowa z dużymi tradycjami, która obecnie będzie mieć swą 31. edycję. Od ubiegłego roku poświęcona jest pamięci wieloletniego dyrektora Ośrodka Terapii Uzależnień w Parzymiechach, lek. med. Marka Grzyba.

31. Bieg Abstynenta jest organizowany wspólnie przez Ognisko TKKF Zryw Parzymiechy oraz Ośrodek Terapii Uzależnień w Parzymiechach. Impreza ta rozpocznie się w sobotę 12 sierpnia o godzinie 10.00 na terenie NZOZ OTU w Parzymiechach (ul. Częstochowska 1). Tym samym start i meta biegu głównego po przerwie powrócą na teren parku w Parzymiechach, a na alejkach parkowych znów rozegrany zostanie lokalny tradycyjny bieg na dystansie tzw. mili parzymieskiej.

W ramach 31. Biegu Abstynenta odbędzie się bieg główny na dystansie 10 km (częściowo drogami polnymi i leśnymi), bieg na dystansie tzw. mili parzymieskiej (około 1,2 km) oraz terenowe biegi z przeszkodami dla dzieci i młodzieży na dystansie 300 m. Marsz nordic walking zostanie rozegrany na dystansie 5 km. Udział w konkurencjach 31. Biegu Abstynenta jest bezpłatny. Organizatorzy poinformowali już o dużym zainteresowaniu imprezą i w związku z tym − szybkim wyczerpywaniu się limitu miejsc startowych.

Impreza sportowa będzie mieć też atrakcyjne uzupełnienie kulturalne. Na godzinę 14.30 organizatorzy zapowiadają początek koncertu Gabriela Fleszara. Przygotują także atrakcje dla dzieci.

Podczas 31. Biegu Abstynenta nastąpi odsłonięcie popiersia wieloletniego dyrektora placówki, doktora Marka Grzyba.

 

W najbliższą sobotę w Parzymiechach odbędzie się 31