w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Heluszka   

Znów wysoko w rankingu

pngegg129W opublikowanym w listopadzie ogólnopolskim Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej", gmina Lipie w kategorii Gminy wiejskie znalazła się wysoko w klasyfikacji krajowej oraz w czołówce gmin powiatu kłobuckiego.

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej” prowadzony jest już od 18 lat. Jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w 4 strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Pod uwagę brano około 50 wskaźników, m.in. zdolność korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania, efektywność zarządzania finansami, budowę potencjału rozwojowego, usługi w zakresie edukacji, kwestie związane z ochroną środowiska czy jakość zarządzania procesem uchwałodawczym.

W całym zestawieniu, spośród wszystkich gmin wiejskich ujętych w rankingu - tj. 1523, gmina Lipie zajmuje wysoką 527 pozycję z ilością punktów wynoszącą 40,84. Szczegóły w tabeli poniżej.

Zestawienie gmin powiatu kłobuckiego opracowane na podstawie Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej"

 

Nazwa gminy    

Kategoria gminy

Liczba punktów

Miedźno

Gmina wiejska

53,88

Lipie

Gmina wiejska

40,84

Przystajń

Gmina wiejska

39,63

Popów

Gmina wiejska

39,37

Krzepice

Gmina miejsko-wiejska

37,13

Wręczyca Wielka

Gmina wiejska

35,59

Panki

Gmina wiejska

33,16

Opatów

Gmina wiejska

31,90

Kłobuck

Gmina miejsko-wiejska

29,71