w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Heluszka   

Badania Urzędu Statystycznego

Urząd Statystyczny w Katowicach zachęca wszystkich mieszkańców do udziału w planowanych badaniach ankietowych, tj.:

PKZ kwiecień2023

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 03.04.2022 r.

 
PDF Drukuj Email

Szanowni Mieszkańcy!

Gmina Lipie to miejsce, w którym mieszkamy, pracujemy, uczymy się i odpoczywamy. Każdego dnia podejmujemy starania, aby było ono czyste i zadbane. Niestety ciągle odnotowujemy przypadki pozostawiania śmieci powstałych w gospodarstwach domowych w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Tę godną napiętnowania sytuację ilustrują poniższe zdjęcia wykonane w dniu 31 marca w Rębielicach Szlacheckich i w Chałkowie.

Pragnę przypomnieć, że w ramach wnoszonej przez Państwa opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, każda z posesji wyposażona jest w odpowiednie pojemniki i worki, a zgromadzone śmieci odbierane są w każdej ilości podczas cyklicznych zbiórek. Ponadto odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i opony można oddać podczas organizowanych akcji zbierania tego rodzaju odpadów. Ponadto odpady segregowane, w tym budowlane, przyjmowane są w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikami PSZOK-u.

Szanowni Państwo, nie możemy pozostawać bierni, wobec tego typu nieodpowiedzialnych zachowań. Pamiętajmy, tylko dzięki wspólnym działaniom możemy żyć w czystym i zadbanym środowisku.

Z poważaniem

Bożena Wieloch

Wójt Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izabella Pęcherz   

Kopernik„I Ty możesz sięgnąć gwiazd”

Od 6 lutego do 20 marca 2023 r. w ZSP w Lipiu realizowany był projekt „I Ty możesz sięgnąć gwiazd” – Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji – Agenda ONZ. Projekt przygotowany przez zespół nauczycieli Izabellę Pęcherz, Alicję Radek i Bernarda Leszczyńskiego zainaugurował rok Mikołaj Kopernika ustanowiony w 550 rocznicę urodzin wybitnego polskiego astronoma.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anita Zyna   

Mobilne Laboratoria Przyszłości – najnowsze technologie w ZSP w Lindowie
mobile laboratorium

W dniu 28 marca 2023 r. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Lindowie odwiedziła ekipa ekspertów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, którzy, jeżdżąc po całej Polsce, pokazują w jaki sposób wykorzystać nowoczesną technologię w edukacji.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Komunikat NFOŚIGW w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”.

więcej...

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 718