w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Heluszka   

Znów wysoko w rankingu

pngegg129W opublikowanym w listopadzie ogólnopolskim Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej", gmina Lipie w kategorii Gminy wiejskie znalazła się wysoko w klasyfikacji krajowej oraz w czołówce gmin powiatu kłobuckiego.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Ruszył nabór wniosków o wypłatę dodatku elektrycznego

Informujemy, że od 1 grudnia 2022 r. do 1 lutego 2023 r. można składać wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego.

Dodatek ten przysługuje w przypadku, gdy w gospodarstwie domowym główne źródło ogrzewania jest zasilane energią elektryczną (np. pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne) oraz źródło to zostało zgłoszone lub wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Należy jednak podkreślić, że dodatek elektryczny nie przysługuje:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

logo_rada_gminy

Komisja Wspólna Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu  8 grudnia 2022 roku /czwartek/ o godz. 10:30 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Lipie z proponowanym porządkiem posiedzenia:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

LVIII Sesja Rady Gminy Lipie

        Uprzejmie zawiadamiam, iż w dniu  8 grudnia  2022 roku /czwartek/ o godz. 9:30  odbędzie się LVIII Sesja Rady Gminy Lipie w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu  z proponowanym porządkiem obrad:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Heluszka   

Odkrywając historię naszej gminy

       Już dziś o 22.30 na kanale Polsat Play zostanie wyemitowany najnowszy odcinek programu Poszukiwacze historii  pt. „ZAGADKA DWORKU W LIPIU”.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia materiału.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Informacja Tauron  -  co zrobić, aby skorzystać z maksymalnej ceny prądu?

Ustawa z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcia niektórych odbiorców w 2023 roku weszła w życie 4 listopada 2022 roku. Dzięki niej cena prądu w 2023 roku dla określonych grup odbiorców nie będzie mogła być wyższa niż maksymalna cena prądu wskazana w Ustawie. Ochroni to odbiorców energii przed podwyżkami. Ustawa określa także zasady stosowania maksymalnej ceny dla konkretnych grup odbiorców. Maksymalna cena prądu wyniesie:  785 zł/MWh dla odbiorów z Grup 1-4, pod warunkiem złożenia do przedsiębiorstwa energetycznego oświadczenia do 30.11.2022 r. lub 693 zł/MWh dla gospodarstw domowych. Do tych cen należy doliczyć podatek VAT i akcyzę zgodnie z obowiązującymi stawkami. Klienci, którzy złożą Oświadczenia po 30 listopada 2022 r., będą mieć zastosowaną cenę maksymalną od kolejnego miesiąca następującego po dacie złożenia Oświadczenia.

https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 699