w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izabella Pęcherz   

Młodzi Odkrywcy poznają podwodny świat Stefana Drzewieckiego

IMG 9659Drugi etap programu edukacyjnego „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”, który realizują uczniowie klasy V ZS-P w Lipiu odbywał się pod hasłem Woda i wyporność”. Tym razem Ignacy przeniósł uczniów w niezwykły świat Stefana Drzewieckiego, wielkiego wynalazcy, konstruktora łodzi podwodnych, samolotów i innych urządzeń.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 13.12.2022 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

„Moja kreatywka„

20221208 184734W dniu 08.12.2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu na zajęciach „Moja kreatywka„ gościliśmy Ekodoradcę Subregionu Północnego Województwa Śląskiego - Panią Ewę Chojnacką, która współpracuje z Gminą Lipie. Podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu z pomocą Pani Ewy oraz Dominiki stworzyły własne ozdoby świąteczne ( stroiki oraz choinki), otrzymały również dyplomy Małego ekologa oraz Certyfikat ekologiczny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Heluszka   

Smaki jesieni

20210325 020154W sobotę, 3 grudnia br., w remizie OSP Albertów odbyła się degustacja tradycyjnych regionalnych potraw pod hasłem „Smaki jesieni”. Spotkanie było zorganizowane przez Stowarzyszenie Rady Powiatowej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kłobuckiego.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Kałuża   

Ratujmy nasz klimat! Czyste powietrze to lepsze życie”
II Gminny Konkurs Ekologiczny

22Powietrze jest elementem środowiska, które nie zna granic, a jest niezbędne do życia wszystkich organizmów. Ogromne znaczenie ma jego jakość i wpływ, jaki każdy z ludzi ma na jego czystość.  

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Nie grab liści i chroń jeże

Piękna złota jesień to czas porządków w przydomowych ogrodach, ale również miejskich parkach i zieleńcach. Intensywne grabienie liści i składowanie ich w plastikowych workach nie służy jednak przyrodzie i żyjącym tam zwierzętom. Międzynarodowy Dzień Jeża, przypadający 10 listopada, to dobra okazja, żeby przypomnieć, iż kopce opadłych liści są naturalnym schronieniem dla tych pożytecznych, kolczastych zwierząt, i to właśnie w nich najczęściej spędzają zimę.

1460x616

więcej...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 699