w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

XX Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich
do Sanktuarium Matki Boskiej w Licheniu

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów serdecznie zaprasza na XX Krajową Pielgrzymkę Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej, która odbędzie się w dniach 26-27 maja 2012 r.

W pierwszym dniu pielgrzymki odbędzie się konferencja pn. „Wiejska Polska” natomiast drugiego dnia centralnym punktem programu pielgrzymki będzie uroczysta Msza Święta o godzinie 12:00 w Bazylice Licheńskiej. Po mszy świętej nastąpi złożenie kwiatów na grobie ks. bpa Romana Andrzejewskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej www.kss.org.pl


 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Szukała, Wicedyrektor ZSP w Parzymiechach   

Ks. Bonawentura Metler - astronom z Parzymiech

101_677927 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Parzymiechach miała miejsce niecodzienna wizyta. W poszukiwaniu pamiątek po księdzu-astronomie Bonawenturze Metlerze, patronie parzymieskiego gimnazjum, w szkole gościł Francis Oger, sekretarz generalny Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego, pracownik naukowy Sorbony.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Jasińska   

INFORMACJA

Biuro Powiatowe ARiMR informuje, iż w terminie od 02.05.2012 do 01.06.2012 będą przyjmowane wnioski o udzielanie jednorazowej pomocy finansowej o charakterze de minimis producentom rolnym, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody spowodowane przez ujemne skutki przezimowania w okresie zimowym 2011/2012. Załącznikiem do wniosku powinno być oświadczenie o powierzchni upraw rolnych wymagających ponownego obsiewu, potwierdzone przez komisję powołaną przez wojewodę lub protokołem z oszacowania szkód.

Stawka pomocy na ponowne obsianie powierzchni 1 ha upraw wynosi 100 zł na 1 ha powierzchni uprawy żyta, jęczmienia, pszenżyta, pszenicy, rzepaku lub rzepiku, trwałych użytków zielonych oraz ozimych upraw nasiennych.

KIEROWNIK
BIURA POWIATOWEGO

Witold Łacny 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Chyra, nauczyciel ZSP Lindów   

Gminne obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2012r. zaproszeni goścIMG_4607ie  i mieszkańcy naszej "Małej Ojczyzny" mieli możliwość uczestnictwa w integracyjnym świętowaniu doniosłego w historii naszej Ojczyzny wydarzenia jakim niewątpliwie jest 221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość, której patronowała Wójt Gminy Lipie, Bożena Wieloch przygotował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lindowie oraz Szkoła Podstawowa w Rębielicach Szlacheckich we współpracy z innymi placówkami oświatowymi naszej gminy oraz orkiestrą GOK w Lipiu i zespołem "Jantarki". 

Artyści i wszyscy przybyli tego dnia na godz. 1600 do Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu swoją obecnością dali wyraz gorącego patriotyzmu i pięknej obywatelskiej postawy.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mieczysław Kobiela   

Komunikat

     W związku z rozpoczynającym się okresem stosowania środków ochrony roślin, mając na uwadze liczne zatrucia pszczół, zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa informujemy , iż stosując nieprawidłowo środki ochrony roślin powodujemy masowe niszczenie pszczół oraz skażenie środowiska naturalnego.

Aby tego uniknąć należy przy wykonywaniu zabiegów ochrony roślin przestrzegać następujących zasad:

zabiegi ochrony roślin wykonywać w optymalnych terminach stosując się do zaleceń w instrukcji stosowania środków ochrony roślin,

miejsce stosowania oprysków musi być oddalone co najmniej 20 m od pasiek,

nie opryskiwać roślin kwitnących podczas oblotu pszczół,

w przypadku konieczności opryskania roślin tuż przed kwitnieniem lub w czasie kwitnienia, zabiegi wykonywać wieczorem poza godzinami oblotu pszczół.

Ochrona roślin w sposób nie zagrażający pszczołom jest możliwa i wymaga wyłącznie dobrej woli sadowników, rolników oraz wszystkich, którzy stosują środki ochrony roślin.

 
PDF Drukuj Email

ob1

ob3

Serdecznie zapraszamy

Mieszkańców Gminy Lipie

na gminne obchody 221 rocznicy

Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość odbędzie się

3 maja 2012 r. o godz. 16:00

w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu

Organizatorzy:

Wójt Gminy Lipie

Dyrektor ZSP w Lindowie

Dyrektor SP w Rębielicach Szlacheckich

ob2

Lipie 03.05.2012 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 następna > ostatnia >>

Strona 690 z 731