w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Poszukiwacze historii ponownie w gminie Lipie

       We wtorek, 20.12.2022r., o godz. 22.00 na kanale Polsat Play wyemitowany zostanie najnowszy odcinek programu Poszukiwacze historii. Tym razem nagranie poświęcone będzie kampanii wrześniowej 1939 roku i wydarzeniom, które miały miejsce na terenie gminy Lipie   w pierwszych dniach II wojny światowej. Zachęcamy serdecznie do obejrzenia materiału.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

INNOWATOR ŚLĄSKA 2022

Wójt Gminy Lipie składa serdeczne gratulacje dla Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej „Troniny” za zdobycie nagrody specjalnej w konkursie INNOWATOR ŚLĄSKA 2022. Nagroda, którą Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej „Troniny” otrzymał za model kompleksowej opieki ortopedyczno-rehabilitacyjnej nad dzieckiem zagrożonym wadą postawy i skoliozą z wykorzystaniem przyrządu do diagnostyki ortopedycznej „Orthometr” oraz urządzenia do leczenia schorzeń kręgosłupa - grawitacyjnego korektora skolioz „GraviSpine”, została przyznana przez Polską Izbę Rzeczników Patentowych. Uroczysta Gala Rozdania Nagród odbyła się 25 listopada 2022 r. w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

image 50740225

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

dostepny samorzad granty
 

Informacja o otrzymaniu przez gminę Lipie dofinansowania w ramach projektu
"Dostępny samorząd - granty"

Gmina Lipie otrzymała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w projekcie „Dostępny samorząd – granty”, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne. Wartość grantu wynosi 99 375,00 zł.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa dostępności do usług świadczonych przez gminę dla osób z problemami wzroku, słuchu, problemami poznawczymi oraz ograniczeniami w poruszaniu się poprzez doposażenie Urzędu Gminy Lipie w urządzenia, instalacje i środki techniczne likwidujące bariery architektoniczne, cyfrowe i komunikacyjno-informacyjne.

W ramach grantu zaplanowano m.in.: zakup krzeseł ewakuacyjnych dla osób ze specjalnymi potrzebami; utworzenie nowej strony internetowej gminy, spełniającej wymogi określone w Ustawie z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych; uruchomienie usługi tłumacza języka migowego on-line oraz zakup komputera przenośnego przeznaczonego do realizowania połączeń z tłumaczem języka migowego w różnych pomieszczeniach budynku Urzędu; zakup pętli indukcyjnych (urządzenia wspomagające słyszenie osób słabosłyszących i korzystających z aparatów słuchowych); zakup lup optycznych i ramek do podpisów celem lepszej obsługi osób słabowidzących, a także zakup kart komunikacyjnych, tablic informacyjnych oraz opracowanie wybranych informacji w tekście Easy-To-Read (ETR). Podczas realizacji zadania gmina zostanie objęta wsparciem wyspecjalizowanego podmiotu działającego w wyżej wymienionych obszarach dostępności.

Kwota grantu stanowi 100 procent wartości projektu. Zadania będą realizowane w I półroczu 2023 roku.

dostepny samorzad granty 1

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wyższe progi dochodowe, niemal dwukrotnie wyższe dofinansowanie, urealnienie kosztów jednostkowych to główne zmiany, które mają zachęcić Polaków do głębokiej termomodernizacji wraz z wymianą źródła ciepła. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska wprowadza kolejną odsłonę programu „Czyste Powietrze”, która spowoduje, że Beneficjenci programu nie tylko uzyskają bezpieczeństwo cieplne dla swoich domowników, ale docelowo będą płacić mniej za ciepło.

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości zabudowanej w Lipiu ul. Parkowa 12

wiecej....

 
PDF Drukuj Email

Informacja Wójta Gminy Lipie w sprawie wyroków WSA w Warszawie

Szanowni Państwo,

pragnę poinformować, że w dniu 13 grudnia 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na posiedzeniu niejawnym rozpoznał dwie skargi Gminy Lipie dotyczące zamiaru likwidacji oraz przekształcenia Szkoły Podstawowej w Rębielicach Szlacheckich. W obu rozpatrywanych sprawach rozstrzygnięcia dla gminy są korzystne i w pełni zgodne z jej żądaniem. Obecnie gmina oczekuje na szczegółowe uzasadnienie wyroków.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 699