w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych na odcinku Rozalin- Chałków gm. Lipie”

Gmina Lipie ogłosiła postępowanie przetargowe na Modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych na odcinku Rozalin- Chałków gm. Lipie.

Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do dnia 21 czerwca 2022 r. do godz. 10.00.

Link do przetargu: https://www.bip.lipie.akcessnet.net/index.php?idg=5&id=1390&x=1&y=2

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Juszkiewicz   

Do 30 czerwca złóż deklarację o źródle ciepła

Przypominamy, że 30 czerwca br. upływa termin na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dotychczas spośród 2308 punktów adresowych na terenie gminy Lipie deklarację złożyło 56 % właścicieli nieruchomości.

CEEB to baza, do której każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek złożyć deklarację o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach.

Na złożenie deklaracji właściciele/zarządcy nieruchomości mają:

  • 12 miesięcy, czyli od 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. w przypadku źródeł już istniejących w dniu 1 lipca 2021 r.;
  • 14 dni od pierwszego uruchomienia urządzenia lub instalacji w przypadku nowych budynków.

Deklarację można złożyć:

  • w formie elektronicznej - za pośrednictwem strony internetowej www.zone.gunb.gov.pl. Logowanie do systemu odbywa się za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub dowodu osobistego z warstwą elektroniczną

lub

  • w formie papierowej - wypełniony formularz można przesłać pocztą lub złożyć osobiście we właściwym miejscowo urzędzie gminy.

Więcej informacji dotyczących Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, w tym formularz deklaracji, można znaleźć na stronie www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow . Formularz można pobrać także w Urzędzie Gminy Lipie (pok. 21 – I piętro).

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 07.06.2022 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

"Piękna wieś województwa śląskiego” - informacje o konkursie

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca w krajach na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku w czasie pierwszej światowej konferencji na temat stanu środowiska w Sztokholmie.

Ideą obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi świata na problemy związane z zanieczyszczeniem i ochroną środowiska naturalnego, podnoszenie świadomości ekologicznej, a także pobudzenie ludzi do aktywnej działalności proekologicznej.

Należy podkreślić, że ekolodzy od lat zwracają uwagę na podstawowe problemy związane z ochroną środowiska, tj. zanieczyszczenie wód i powietrza, kwaśne deszcze niszczące lasy, powiększające się obszary pustyń i zmniejszenie obszarów lasów tropikalnych oraz zwiększenie ilości odpadów. Dochodzą także problemy o charakterze ogólnoświatowym, jak ocieplenie klimatu czy zmniejszenie się warstwy ozonowej, chroniącej Ziemię przed niebezpiecznym promieniowaniem.

W Światowym Dniu Ochrony Środowiska Naturalnego warto zastanowić się co możemy zrobić dla Ziemi i zachęcić do tego dzieci, swoich znajomych i przyjaciół. Jest to doskonała okazja do rozejrzenia się wokół siebie i dostrzeżenia jaki piękny jest świat i jak wiele możemy zrobić w naszym otoczeniu.

earth-day-g3072c0182 1920

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 672