w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

„ŚLĄSKIE W KAPSULE CZASU”

Informujemy, że Śląski Urząd Wojewódzki ogłosił konkurs pt.: „Śląskie w kapsule czasu”. Celem konkursu jest wyłonienie pomysłu na artefakt (tj. przedmiot wykonany ludzką ręką np.: informacje, zdjęcia, rysunki), który najlepiej charakteryzuje współczesne czasy. Konkurs skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców województwa sląskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 kwietnia 2019 r. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie: http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/slaskie-w-kapsule-czasu

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych   

Droga Krzyżowa ekstremalnie

cover photo edk 2019 - 3Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ma już wielowiekową tradycję i długo wydawało się, że nie ma tam miejsca na radykalne zmiany. Jednak w 2009 roku ks. Jacek Stryczek pokazał, że to piękne pasyjne nabożeństwo można przeżywać inaczej. Mocniej. Intensywniej. Zarówno pod względem fizycznym jak i duchowym. I tak powstała Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK). Jedna z jej tras zaczyna się w naszej gminie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

VI  Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, iż w w dniu  5 kwietnia 2019 roku /piątek/ o godz. 8:00  odbędzie się VI Sesja Rady Gminy Lipie w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu  z proponowanym porządkiem obrad:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

Dodatkowy termin zbiórki opon

Informuję, że podczas dzisiejszej zbiórki opon z czerech miejscowości gminy, tj. Brzózek, Natolina, Zbrojewska i Zimnowody opony nie zostały odebrane.  Dla tych miejscowości firma Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew zorganizuje dodatkową zbiórkę w dniu 1.04.2019 r. (poniedziałek).

 Z poważaniem

 Bożena Wieloch

Wójt Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

„Przekształcą szkołę w mieszkania socjalne”

Zapraszamy do wysłuchania audycji wyemitowanej na antenie Polskiego Radia Katowice na temat budowy mieszkań socjalnych w Kleśniskach. Rozmowę z mieszkańcami oraz wójtem gminy Lipie, Bożena Wieloch przeprowadził Zdzisław Makles. Poniżej link do audycji:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Mączka   

Wójt Gminy Lipie informuję, że Gmina Lipie otrzymała dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Lipie poprzez wymianę opraw oświetleniowych na LED – etap I” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna poddziałania 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie
w kwocie 400 000,00 zł.

Z poważaniem  

Wójt Gminy

Bożena Wieloch

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 454