w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY LIPIE

Szanowni Państwo,

w związku z obradami XXXIX Sesji Rady Gminy Lipie, zaplanowanymi na czwartek, 28 października br. i realizowanymi zgodnie z wyznaczonymi przez stosowne akty prawne terminami, proszę, aby w ramach działań profilaktycznych zmierzających do zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronaowirusa, w spotkaniu uczestniczyli tylko radni gminy, sołtysi i wyznaczeni pracownicy Urzędu.

Mieszkańców zachęcam do zgłaszania uwag, wniosków i zapytań drogą telefoniczną (34/318 80 32 do 35 wew. 34) lub mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jednocześnie informuję, że obrady sesji będą transmitowane na żywo za pośrednictwem oficjalnego profilu gminy Lipie (facebook.com/lipie.gmina).

Proszę również, aby w spotkaniu nie uczestniczyły osoby, które zaobserwują u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel i inne charakterystyczne dla przeziębienia, grypy czy infekcji paragrypowych. Wszystkich przybyłych proszę o zachowanie środków ostrożności w postaci zajmowania miejsc w odpowiedniej odległości od pozostałych osób, obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas obrad oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę.

 Z poważaniem
Zbigniew Bystrzykowski
Przewodniczący Rady Gminy Lipie

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

NIE DLA CZADU - ulotka informacyjna

Nie dla czadu-1

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład

IMG 20211026 133404 Informujemy, że w ramach Rządowego Programu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych gmina Lipie otrzymała dofinansowanie w kwocie 3.775.100,00 zł na realizację dwóch zadań obejmujących: rozwój sieci wodociągowej w gminie Lipie, a także dobudowę oraz modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Lipie.

Obraz1

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

IPN przeprowadził ekshumację bezimiennej mogiły

W poniedziałek 25.10.2021 roku, została przeprowadzona ekshumacja mogiły znajdującej się na polanie w lesie w Wapienniku. W mogile odnaleziono szczątki ofiary działań wojennych. Wykonawca prac został wyłoniony przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Po przeprowadzeniu czynności prokuratorskich, wydobyte szczątki ofiary zamordowanej w pierwszych dniach II wojny światowej, zostaną oficjalnie przeniesione na cmentarz parafialny w Lindowie. Starania o uznanie mogiły za grób wojenny i przeprowadzenie ekshumacji przez IPN gmina Lipie rozpoczęła w listopadzie ubiegłego roku.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

AKTUALNY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

0002

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 633