w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

WÓJT GMINY LIPIE
ogłasza otwarty konkurs ofert
na realizację zadań publicznych w Gminie Lipie
w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej,
pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej i kulturowej
w okresie od 22 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.

Zakres realizacji zadań z podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej , pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej i kulturowej obejmuje udział i przygotowanie  degustacji regionalnych, tradycyjnych potraw w dniu 17 sierpnia 2019 roku podczas Wielkiego Pikniku Wakacyjnego – Dzieje znad Liswarty

ogłoszenie
oferta

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

WÓJT GMINY LIPIE
ogłasza otwarty konkurs ofert
na realizację zadań publicznych w Gminie Lipie
w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej,
pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej i kulturowej
w okresie od  22 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.

Zakres realizacji zadań z podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej , pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej i kulturowej obejmuje organizację  plebiscytu na wieńce dożynkowe w dniu 17 sierpnia 2019 roku podczas Wielkiego Pikniku Wakacyjnego – Dzieje znad Liswarty w oparciu o opracowany na ten cel regulamin

ogłoszenie
oferta

 
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

Komunikat z dnia 19.06.2019 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Wójt z wotum zaufania i absolutorium

IMG 7879a-2W piątek, 14 czerwca 2019 roku, podczas VIII sesji, Rada Gminy Lipie udzieliła Wójt, Bożenie Wieloch, wotum zaufania. Przyjęła także uchwałę o udzieleniu absolutorium. Za przyjęciem obu uchwał zagłosowali jednogłośnie wszyscy radni.

Podjęcie uchwały w sprawie wotum zaufania, w myśl art. 18 ust. 2 u.s.g. (pkt 4a), należy do wyłącznej właściwości rady gminy i stanowi zwieńczenie procedury rozpatrywania raportu o stanie gminy. Raport jest nową instytucją na gruncie prawa samorządowego. Obowiązek jego sporządzenia wynika z ubiegłorocznej nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym. Zgodnie z art. 28aa wspomnianej ustawy, raport stanowi coroczne podsumowanie działalności organu wykonawczego w roku poprzednim. Informacje zawarte w dokumencie odnoszą się do realizacji programów i strategii w obszarze inwestycji, ochrony środowiska, w sferze społecznej, oświatowej i kulturalnej. Znajdują się w nim również dane finansowe związane z realizacją budżetu gminy za 2018 rok, w tym dotyczące pozyskanych środków zewnętrznych.     W raporcie uwzględniono także dane statystyczne w obszarze demografii, przedsiębiorczości i rynku pracy oraz poziomu bezpieczeństwa w gminie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

DSC 1638Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

W niedzielę, 16 czerwca 2019 roku, na boisku sportowym w Parzymiechach odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:00 i trwała do godziny 14:00.

W zawodach udział wzięło 6 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lipie. Były to jednostki OSP z: Albertowa, Lipia, Parzymiech, Rębielice Szlacheckich, Szyszkowa oraz Zimnowody. W zawodach po raz drugi uczestniczyły dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - z Lipia i Parzymiech. Przypomnijmy, że w ich skład wchodzą uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Parzymiechach.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Czajkowski   

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie "Ochrona zdrowia i bezpieczeństwo pracy
w rolnictwie".

więcej....

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 467