w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Ćwiczenia RENEGADE- SAREX 20

Wójt Gminy Lipie informuję, że w dniach 6 – 9 października 2020 roku zostaną przeprowadzone krajowe ćwiczenia RENEGADE- SAREX 20 przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Powiat kłobucki w „czerwonej  strefie”

 W związku ze wzrostem liczby osób zakażonych COVID-19, decyzją Ministra Zdrowia, od soboty, tj. 3 października br.,  powiat kłobucki został objęty tzw. ,,strefą czerwoną’’.

Prosimy mieszkańców o stosowanie się do zasad obowiązujących w strefie czerwonej.

W załączeniu wykaz obostrzeń, ograniczeń, nakazów i zakazów obowiązujących w strefie żółtej i czerwonej, sporządzony na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Niedzwiecka Główny koordynator akcji   

Mistrzowie Agro

W imieniu Marka Twaroga, redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego" mam przyjemność poinformować, że przedstawiciele Gminy Lipie zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez "Dziennik Zachodni" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

Nominacje do nagród uzyskali: Aneta Masionek, sołtys Sołectwa Grabarze, Małgorzata Matyszczak, sołtys Sołectwa Rozalin, Mirosław Klimaszewski, sołtys Sołectwa Rębielice Szlacheckie, Ryszard Kotala, sołtys Sołectwa Natolin, Waldemar Trocha, sołtys Sołectwa Napoleon oraz KGW Parzymiechy.

Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji - organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu. Główne nagrody w plebiscycie zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Warszawie. Do udziału w ceremonii wręczenia nagród zostaną zaproszeni także włodarze gmin, z których pochodzić będą laureaci.

Serdecznie zachęcam do wspierania reprezentantów gminy w akcji Mistrzowie Agro poprzez upowszechnienie wiadomości o akcji. Udział w plebiscycie to znakomita promocja nie tylko ich działalności, lecz także całego lokalnego środowiska.

Pełną informację o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.dziennikzachodni.pl/agro

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

Harmonogram zbiorki odpadów z nieruchomości zamieszkałych oraz domków letniskowych.

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Powitanie w nowym domu

DSC 3345W poniedziałek, 28 września br., odbyła się uroczystość otwarcia budynku wielorodzinnego z lokalami socjalnymi w Kleśniskach. Mieszkania powstały w zaadaptowanej na ten cel dawnej szkole. Koszt inwestycji to blisko 2,4 mln zł. Z własnych środków gmina wydatkowała niespełna 313 tys. zł., ponieważ pozyskała na zadanie prawie 90% unijne dofinansowanie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

akcja krwiodawstwa

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 549