w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Zmarł kpt. Zygmunt Grzybowski

Z głębokim smutkiem informujemy, że  dziś w nocy, w wieku 92 lat, zmarł  Zygmunt Grzybowski, kapitan rezerwy, wielki patriota i działacz społeczny, podczas II wojny światowej robotnik przymusowy, więziony w obozie w Oświęcimiu.

Po wojnie m.in. budowniczy pomnika pamięci Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Mokrej. To także wieloletni Prezes, a następnie, do końca życia Prezes Honorowy koła Związku Kombatantów i byłych Więźniów Politycznych w Kłobucku.

Pogrzeb kpt. Zygmunta Grzybowskiego z mszą św. w kościele parafialnym pw. Św.Marcina w Kłobucku, odbędzie się w najbliższą sobotę. Początek uroczystości o godz. 11:30.

Cześć Jego Pamięci!

FB IMG 1573822895121

Źródło: klobucka.pl

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej
z terenu gminy Lipie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć, związanych z usuwaniem folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i workach typu big-bag. Jest to program zakładający przyznanie dofinansowania dla gmin, które zorganizują odbiór tego typu odpadów ze swojego terenu. Dofinansowaniu podlega koszt usunięcia odpadów w wysokości do 500 zł za tonę. W sytuacji, gdy koszt przekroczy kwotę 500 zł, do zapłaty różnicy zobowiązany będzie rolnik.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

INFORMACJA O TERMINIE PŁATNOŚCI

Przypominamy, że dnia 15 Listopada br. (piątek) upływa termin płatności V raty opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych (za miesiące wrzesień i październik).

Wpłat można dokonywać w kasie Urzędu Gminy Lipie oraz przelewem na indywidualny numer konta wskazany na blankiecie opłat, a także w placówkach pocztowych lub u sołtysów (inkasenta). W opisie wpłaty prosimy o wskazanie okresu (raty), którego wpłata dotyczy.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

Informacja KRUS o możliwości składania elektronicznego wniosku na świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

więcej...

 
PDF Drukuj Email

11listopada2019

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

Komisja Wspólna Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu  18 listopada 2019 roku /poniedziałek/ o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Lipie z proponowanym porządkiem posiedzenia:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 489